Site Çalışması

PROJE DETAYI

BU SORUN HEPİMİZİN
17.06.2020 10:24 Tarihinde Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanan ve 9 Haziran'da Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile apartman altında galeri açılmasının önü tamamen kapandı.

İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile kesinlik kazanan düzenleme, LPG'li araçların patlama ve yangın riski ile satışa çıkarılan araçların kaldırım ve yol işgali sonrasında gündeme gelmişti. Yürürlüğe giren düzenleme sonrası artık bina altlarında yeni oto galeri açılışına izin verilmeyecek.
9 Haziran 2020 tarihinden itibaren oto galeriler öncelikle toplu iş yerlerinde açılabilecek.
Mevcutta hizmet verenler için ise taşınmalarına yönelik bir tarih paylaşılacak. Taşınma süreciyle birlikte binlerce dükkanın da boşa çıkması bekleniyor.10 BİN KİŞİYİ ETKİLEYECEK Düzenleme ile artık apartman altlarında galeri açılmayacak .
Mevcut galeriler için yeni bir düzenleme şarttır.

Özellikle ANTALYAMIZ genelinde tahminen 600-700 civarında galeri vardır.

Bu galeriler üzerinden yıllık ortalama 10 bin araç satışı gerçekleşmektedir. Aileleriyle birlikte 20 bin kişiyi doğrudan etkileyecektir.

HER İL İÇİN AYRI DÜZENLEME YAPILMALSI GEREKMEKTEDİR.

BU yüzden de taşınma için bir düzenleme şartır.
Bu işi her ilin kendi VALİLİĞİ yönetmesi gerekiyor.
Yani ile göre düzenleme yapılmalı. Çünkü her ilin koşulları farklı. Anadolu hiç site olmayan iller var, onlar ne yapacak. O yüzden bu problem il bazında değerlendirilip bir orta yol bulunup süre tanınmalı.''
BELEDİYELER YER GÖSTERSİN

ANTALYA'DA Uzun zamanıdır GALRİCİLER sitesi yapmak ve yer bulmak için çalmadığımız kapı kalmadı.
İnşallah Değerli BAŞKANLARIM sayesinde en kısa zamanda yer bulup sitemizi en güzel şekilde yapımına başlayacağız. Ancak bu oto galeri sitelerinin bitmesi 3-5 yılı bulacaktır . Bunların da dışarıdaki esnaf için yeterli olmayacaktır. Belediyeler şehir içinde esnafa yerler göstermeli. Bu esnaflar da mağdur edilmemelidir.
Bir süre verilsin.
Şayet süre sonunda yerlerine geçmeyenler olursa onların belgesi iptal edilsin.
SAYGILARIMLA...
ÇAĞLAR EMLAK AUTO
ANTALYA OTO GALERİ KOOP BAŞKANI
İSMAİL ÇAĞLAR

WhatsApp